Son Dakika Haberleri

Meclis’te 15 Temmuz anması: Erdoğan ve Şentop konuştu

TBMM’de düzenlenen “15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı”nda konuşan AKP’li Cmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hiç kimsenin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur” dedi. Şentop ise, “Bu darbe girişimi Türkiye’ye yönelik dış destekli bir işgal hareketidir” ifadelerini kullandı.

Meclis'te 15 Temmuz anması: Erdoğan ve Şentop konuştu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de “15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı”na katıldı.

Erdoğan, açıklamasında, “Hiç kimsenin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur. 15 Temmuz hakkın batıla, adaletin zulme galip gelmesinin adıdır. 15 Temmuz’daki direnişi ile milletimiz darbe direnişini püskürtmüştür” dedi.

Erdoğan, şunları söyledi: “Şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri kutlu emanete halel getirmemek en önemli görevimizdir. Özünde rekabet bulunan siyaseti ülkenin hayrına olan işlerde yarışmak olarak gördük. 84 milyonun tamamını kucaklamaya çalıştık. Vatanımızın bekasından başka hiçbir hedef peşinde koşmadık.”

Anma töreninde TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklama yaptı.

Şentop, açıklamasında, “Bu darbe girişimi Türkiye’ye yönelik dış destekli bir işgal hareketidir” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün ’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün ’e Destek Ol

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir